Skip to content Skip to footer

Sakaryalı Diş Hekimleri ve Diş Teknisyenleri İDEX Fuarında

Bu yıl İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ve 4 gün süren 18.Uluslararası İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı 90 ülkeden yaklaşık 30 bin yabancı sağlık profesyonelinin katılım gösterdiği fuara ilgi büyüktü. Sakaryalı Diş Hekimleri Diş Teknisyenleri ve Dental sektörü öğrencileri öğrencileri de fuarı ziyaret ederek yeni teknoloji ve cihazları tanıma fırsatını yakaladılar.

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği(DİŞSİAD) tarafından organize edilen Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB’in desteğiyle gerçekleşen 18. İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (İDEX) CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.Fuarın açılışını İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.Kemal Memişoğlu,Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu, Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Erkan Uçar,Diş Teknisyenleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Berktaş,Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu(TİTCK)Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu ve kalabalık bir heyet ile gerçekleştirdi.

90 ülkeden yaklaşık 30 bin yabancı ziyaretçi, 25-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve 4 gün süren IDEX’te buluştu.122’si yabancı katılımcı olmak üzere 500 firma son teknoloji ürünlerini dünya pazarlarına sergiledi.1 Milyar dolarlık ekonomik hacme ulaşan ağız ve diş sağlığı malzemeleri sektörünün küresel vitrini olarak nitelendirilen İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı IDEX,se ilgi oldukça büyüktü.Dünyanın ver Türkiyenin her bölgesinden olduğu gibi Sakaryadan da fuara Diş Doktorları,Diş Teknisyenleri de büyük ilgi ve katılım gösterdi.28 Mayıs’ta kapılarını kapatan fuarda dünyanın önde gelen diş hekimleri de atölye çalışmaları ve sunumlar gerçekleştirdi. IDEX, gerek katılımcı gerekse ziyaretçi anlamında alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olma özelliğini taşıyor.


Yıldız Dental Diş Teknolojileri ve Laboratuvarı İşletme Sahibi Birol Sürekli, Diş Hekimi Hakan Ertürk,Estetik Porselen Bölümünde görevli Diş Teknisyenleri Murat Kurt,Hasan Negören,Filiz Eyüboğlu, Dijital Tasarım Bölümünden Diş Teknisyen Halil İbrahim Kaplan,İstanbul Fenerbahçe üniversitesi Diş Fakültesi öğrencisi Zeynep Elif Kaplan ve Altınküre Okulları Dijital Tasarım Öğrencisi Yağmur Sürekli de fuarı ziyaret edenler arasındaydı.Fuarda dünyanın önde gelen diş hekimleri de atölye çalışmaları ve sunumlar gerçekleştirdi.IDEX, gerek katılımcı gerekse ziyaretçi anlamında alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olma özelliğini taşırken Diş Hekimleri,Diş Teknisyenleri ve Dental sektörü öğrencileri fuarda yeni teknoloji ve cihazları tanıma fırsatını yakaladılar.

Fuarda stand açan Diş Teknisyenleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Berktaş,Başkan Yardımcısı Recep Kaya katılımcıları misafir ederken 10 ili sarsan asrın deprem felaketini nedeniyle meslektaşlarını kaybetmenin acısıyla buruk bir fuar geçirdiklerini ifade ettiler.,


DİŞSİAD Başkanı Erkan Uçar, sektördeki yerli üretim oranının son dört yılda yüzde 8’den yüzde 20 seviyesine ulaştığını söyledi. Uçar, “Bu yıl 250 milyon dolar ihracatla kapatmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmamızda, 25-28 Mayıs 2023’te organize edilen 18’inci İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı’nın rolü büyük olacak. Bu fuarda en az 250 milyon dolar ticaret hacmi ve yaklaşık 30 bin ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlamayı hedefliyoruz. Asıl amacımız ülkemizin toplam ihracatına sürdürülebilir katkı sunmak. IDEX fuarımızda gerçekleştirilmesini öngördüğümüz ticaret hacmi bu hedefe ulaşmamızda itici güç olacak. Türkiye, her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de dışa bağımlılığı azaltmanın gayreti içerisinde. Ülkemiz, ağız ve diş sağlığı ekipmanları üretimi alanında küresel oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Sakarya Gurubu sektörün öncülerinden biri olan ve Dental sektöründe emin adımlar ile ilerleyen Çatak Diş deposu standını ziyaret ederek yeni teknolojiler ve cihazlar hakkında bilgi aldı. Firma sahibi Mesut Çatak ve Bölge satış temsilcisi Mesut Doğan Misafirleri ile tek tek ilgilendi.

Çatak diş deposu standında yeni teknolojik ürünler görülmeye değerdi.Ziyaretçiler yeni cihazları yakından inceleyerek satın alma fırsatını yakaladılar.

Çatak Diş deposu sahibi Mesut Çatak MV Proje Yönetim Danşmanlık Şirket Yetkilisi Recayi Yüksel ile devlet teşvikleri konusunda istişarede bulundu. çatak işletme olarak her zaman girişimcilerin yanında olduklarını ve 10 ili sarsan deprem felaketi sonrasında büyük zarar gören deprem bölgesinde dental sektörünün yaralarını sarmaya hazır olduklarını ifade etti.

Fuarda Hız ve hassasiyetin, kompakt tasarım ile birleştiği Redon CAD/CAM makineleri alıcılarıyla buluşma fırsatı buldu. Dubai ve Almanya’da isonrasında ilk kez görücüye çıkan premium ürünler ise fuarın gözdesi oldu. Ziyaretçiler, Redon’un Türk mühendisleri tarafından patentli olarak geliştirdiği yeni ürünleri; Best Mill, R-One ve Best Print  hakkında bilgi alma imkanı buldu.Redon Technology A.Ş. Genel Müdürü Atakan Akçay “Fuar süresince mevcut müşterilerimiz ve bayilerimiz ile bağlantılarımızı güçlendirirken, yeni müşteri adaylarımız ile tanışma fırsatımız oldu.

İşbirliğimizi ilerletme ve güçlendirme şansını yakaladığımız için çok mutluyuz. Fuar süresince standımızı ziyaret eden siz değerli misafirlerimize, Redon Teknoloji’ye göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz”.

İstanbul bölgesinde dental sektörüne girmeye çalışan ve bu konuda girişimlerde bulunan genç diş teknisyeni Emre Yavuz ile MV Proje Yönetim Danşmanlık Şirket Yetkilisi Recayi Yüksel devlet teşviklerini ve girişimcilere KOSGEB tarafından verilen destekler hakkında bilgi verdi.

Kayseri ilinde dental sektörüne giren ve MV Proje Yönetim Firması tarafından projesı onaylanan KOSGEB tarafından hibe desteği almaya hak kazanan Fikret Korkmaz bey ile MV Proje Yönetim Danşmanlık Şirket Yetkilisi Recayi Yüksel fuarda bir araya geldi ve yeni destekler hakkında bilgi verdi.

MV Proje Yönetim Danşmanlık Şirket Yetkilisi Recayi Yüksel fuarda Revylıne Firması tarafından Dubai menşeli olarak Çinde üretilen protez ve ıimplant kullanan hastalar için üretilen Türkiyede distrübütör aranan ağız duşu hakkında Türkiye temsilcisi ilsen Özge Şengül’den cihaz hakkında bilgi aldıktan sonra satın aldı

Leave a comment

Adres

Yenigün Mahallesi 1560 Nolu Sokak Bina No:12 Daire No:101 Kat 1 Daire:2 Adapazarı/Sakarya

Sosyal Medya
Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma:    09:00 – 18:30
Cumartesi:                09:00 – 17:00

0850 241-1550
0850 888-8410
0850 308-4775

Tüm Hakları Saklıdır. 2022                Powered  Ajans Garden